• Nowy

LaboLAB - Życie w Ekosystemach

kod produktu: 09084

4 300,00 zł
Brutto
Ilość
Produkt dostępny na zamówienie

Duży zestaw pomocy dydaktycznych do realizacji podstawy programowej z biologii, przeznaczony do przeprowadzenia i omówienia działań badawczych i eksperymentów podczas 17 lekcji biologii, przeznaczony do pracy w klasie 30-osobowej, w tzw. grupach badawczych.


Moduł wprowadza uczniów w zagadnienie różnorodności organizmów żywych oraz tego jak rośliny i zwierzęta adaptują się do warunków środowiska. Uczniowie dowiadują się również, czym jest zdrowy ekosystem, oraz w jaki sposób jesteśmy zależni od innych organizmów ze względu na nasze zapotrzebowanie na żywność, schronienie i niezbędny do oddychania tlen.
W trakcie zajęć tworzą środowisko życia dla uprawy roślin szybko rosnących. Obserwując wyhodowane rośliny, zajmują się badaniem cech dziedzicznych i nabytych. Porównując spożywany przez ptaki pokarm i modele ptasich dziobów, uczniowie charakteryzują różne adaptacje ich budowy. Odkrywają wpływ środowiska na cykl życia organizmów poprzez założenie uprawy.Finalnie zajmują się projektowaniem inżynieryjnym, analizując wpływ zmian w środowisku na różne ekosystemy.

Moduł ŻYCIE W EKOSYSTEMACH wyposażony jest w wystarczającą ilość potrzebnych dla całej klasy substancji i przyborów pozwalających na wielokrotne wykonywanie bezpiecznych doświadczeń i eksperymentów w zespołach uczniowskich (w klasie do 30 uczniów). Zawiera także Przewodnik nauczyciela (w wersji drukowanej i cyfrowej) zawierający szczegółowe opisy działań badawczych przeprowadzanych podczas 17 lekcji biologii.

Sugerowany zakup 1 szt. zestawu dla 1-3 równoległych klas w szkole.

WYPOSAŻENIE ZESTAWU dostarczanego w wytrzymałej skrzyni z tworzywa sztucznego (o wymiarach: 50x60x30 cm), stanowią:


1) materiały drukowane:

- materiały drukowane dla 30 uczniów,

- rozbudowany przewodnik metodyczny pt. "Życie w ekosystemach" dla nauczyciela ze scenariuszami lekcji i działań badawczych, zawierający m.in.:

- informacje jak się przygotować do lekcji,
- informacje jak wprowadzić uczniów w zagadnienia,
- opis materiałów potrzebnych do lekcji (zarówno multimedia, jak i podręczniki oraz materiały z zestawu);
- szczegóły dotyczące tego, jak powinien wyglądać przebieg lekcji (wraz z podpowiedziami dodatkowych działań dla uczniów z trudnościami);
- pracę domową dla uczniów.


2) bezterminowa licencja szkolna na dostęp do interaktywnych zasobów edukacyjnych, pozwalających na pracę z wykorzystaniem m.in. monitora/tablicy interaktywnej ,

- rozbudowany przewodnik metodyczny pt. "Życie w ekosystemach" dla nauczyciela ze scenariuszami lekcji i działań badawczych, w wersji cyfrowej,
- książka dla uczniów w wersji cyfrowej zawierająca ćwiczenia interaktywne;
- symulacje, 

- interaktywne testy,

- multimedialne karty pracy i obserwacji


3) materiały tradycyjne,
- nasiona słonecznika i roślin szybko rosnących do uprawy,
- zestaw do obserwacji rozwoju podziemnej części rośliny
- gleba, nawóz,

- pojemniki z tworzywa sztucznego - ok.100 szt;
- siatki do chwytania oraz przechowywania owadów,

- czerpaki akwariowe,
- zestaw 10 pojemników do obserwacji owadów z lupą
- pęsety- 8 szt., 

- pipety skalowane - 24 szt.,

- cylindry miarowe  8 szt.

- zestawy fotografii roślin i zwierząt,
- plansza dydaktyczna "Metoda badawcza" (70x100 cm)

Wyposażenie zestawu w substancje i przyrządy do doświadczeń oraz wykorzystanie dostępnych w nim zasobów interaktywnych, pozwoli Nauczycielowi zarówno podczas lekcji przyrody w kl.4 jak i biologii w kl. 5-8 szkoły podstawowej zrealizować w formie eksperymentów uczniowskich zagadnienia nowej podstawy programowej.

09084

Specyficzne kody